Akademia umiejętności społecznych

Akademia Umiejętności Społecznych ma na celu nauczyć jego uczestników m.in. tego, jak reagować na swoje emocje, jak komunikować się z innymi ludźmi czy jak współpracować w grupie.
Dziecko na swojej drodze spotyka wiele różnych trudności, z którymi musi się zmierzyć, to stresujące zarówno dla niego jak i dla rodziców.

Dzieci 5-7 lat:

Przejście z przedszkola do szkoły, poznanie nowego środowiska, konieczność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, pokonania lęków czy obaw przed zmianami, znalezienie swojego miejsca w grupie, znalezienie skutecznych form komunikowania, nauka współpracy, a także umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Dzieci 8-10 lat:

Przejście ze świata maluchów z klasy 1-3 do klas starszych, nowe wyzwania edukacyjne, nadmiar nauki, stresu, zmierzenie się z oceną własnych wyników, sympatie i antypatie koleżeńskie, przezywanie problemów rodzinnych, a przede wszystkim konieczność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, pokonanie lęków i wzmocnienie pewności siebie.

W rozwiązaniu tych i wielu innych dziecięcych problemów pomoże Ci nowy projekt Akademii Bystrzak: Akademia Umiejętności Społecznych.

  • Chcesz aby Twoje dziecko umiało współpracować w grupie?
  • Potrafiło skutecznie komunikować się z innymi dziećmi?
  • Miało poczucie własnej wartości?
  • Było bardziej samodzielne?

Zapisz je do Akademii!

W ramach Akademii będziemy również organizować spotkania warsztatowe z rodzicami, aby pomóc Wam w nurtujących Was problemach, zasugerować postępowanie w określonych sytuacjach czy wesprzeć w wychowaniu Waszych pociech.

Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w we wtorki 17.00 (5-7 lat) i o 18.00 (8-10 lat)

Nasze trenerki są psychologami, ukończyły Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Od roku zajmują się szkoleniami dla dzieci. Prowadzą zajęcia psychoedukacji dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Brały udział również w projekcie UE dla młodzieży, gdzie były odpowiedzialne za rozwój kompetencji społecznych uczestników. Ponadto prowadzą szkolenia dla nauczycieli, które mają na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności do pracy z uczniami.